Sztuka Słowa - Tomasz Filipowicz
tel. 501 779 245

Referencje

“Pan Tomasz pomagał mojemu Synowi w bardzo skuteczny i profesjonalny sposób pogłębić wiedzę z języka polskiego. Lekcje prowadzone były interesująco, treściwie, z polotem a w dodatku z podejściem odpowiednim dla nastolatków. Mimo, iż Syn uczył się z Panem Tomaszem jedynie w trzeciej klasie liceum to efekty były imponujące. Syn, po klasie matematyczno-fizycznej, świetnie zdał maturę z języka polskiego nie tylko na poziomie podstawowym ale i rozszerzonym.

Wysokie progi punktowe pozwoliły mu na dostanie się na wymarzony kierunek na wymarzonej uczelni (Creative Writing and Film). Myślę, że taki efekt świadczy najlepiej o niezwykłych efektach pracy tego Pedagoga.”

Pozdrawiam, Anna Adach (czerwiec 2017)

Przygotowując się do matury międzynarodowej IB (International Baccalaureate), miałem przyjemność współpracować z Sztuką Słowa. Oceniając moje postępy w języku polskim, z całą pewnością mogę polecić Pana Tomasza Filipowicza jako nauczyciela tej trudnej sztuki, jaką jest posługiwanie się polszczyzną.

Będąc uczniem Panu Tomasza, mogłem osobiście przekonać się o jego kunszcie pisarskim. Język, który przekazuje swoim uczniom, jest nie tylko poprawny, ale również zwięzły, a jednocześnie bogaty stylistycznie. Ponadto dobrze rozumiał specyfikę programu IB, co pozwoliło precyzyjnie ukierunkować przygotowania do egzaminu.

Mówiąc o Panu Tomaszu należy również zwrócić szczególną uwagę na jego dogłębną wiedzę teoretyczno-literacką. Nie przeszkodziło mu to jednak w prosty sposób tłumaczyć mi złożonych interpretacji utworów czy językowych niuansów. Odwołując się do kontekstów kulturowych, czynił lekcje ciekawszymi i bogatszymi merytorycznie, bowiem często inicjowały one owocne dyskusje.


 


           © 2023 Sztuka Słowa. Tomasz Filipowicz
Scroll Up